Jednou stojí před kamerou s loknami do  pasu, jindy ji uvidíte na koncertním pódiu  s příčnou flétnou nebo jak běží na zkoušku  do Dejvického divadla. Můžete ji zastihnout  i ve zdravotnických zařízeních, která se  svým nadačním fondem zútulňuje. Zdeňka  Žádníková-Volencová je ale především maminka.

 

Jaké bylo fotografování na titulní stranu  s vaší mladší dcerkou?

Celou dobu jsem se náramně bavila.  Hlavně když Janičce po třech hodinách došla trpělivost a rozhodla se, že  už nebude spolupracovat. Už předtím  si vymínila, že si na sebe sice vezme  šatičky, ale jedině s tím stříbrným tričkem. A pak objevila mističku s lupínky... Moje dítě se prostě rozhodlo celé  fotografování projíst! Žádné důmyslné  triky Janičku od misky neodlákaly.  Jakmile jsme ji zkusili schovat, volala:  "Kšupinky, de šou kšupinky?"

A kde jste měla starší ratolest?  Zrovna natáčela.

Natáčela?  Andrejka totiž hraje v krásném dětském  seriálu ze středověku, který připravuje  Česká televize se Three Brothers Production. Zcela upřímně říkám, že jí  závidím. Jezdí na koni, přepadává loupežníky, šplhá na laně po hradbách...

Takže nepatříte mezi ty rodiče-herce, jež  zakazují svým dětem, aby šly v jejich stopách?

 

Vlastně patřím, v budoucnu si to  nepřeji. Ale ted' je Andrejce šest let. Ještě nechodí do školy, protože jsme  se rozhodli zapsat ji až za rok. A protože tohle je vážně skvěle napsaný  seriál v režii Karla Janáka, tak jsme jí  to umožnili. Bude mít jednou krásnou  vzpomínku na dětství. Její hraní pro  nás s manželem znamená manažersko-logistickou show. Na natáčení ji  vždy doprovází jeden z nás nebo chůva. Radek, protože je ekonom a má rád  ve věcech pořádek, vytváří doma po  večerech tabulky s harmonogramem  a kolonkami, kdo a kdy točí s Andrejkou, kdo se stará o Janinku, kdo si vezme auto, protože druhé je rozbité... Pak  podle toho jedeme a já se směju, jak  si v těch kolonkách libuje. Jen si ještě  do své verze připisuju noční nákupy,  aby rodinka nehladověla, standardní otevírací doba obchodů je pro mě  totiž momentálně passé, nestíhám ani  večerky!

 

Hrajete v tom seriálu také?

 

Hraji, má role je Marie, budoucí  nevlastní matka své vlastní dcery. Je  to paráda, v říjnu jsem strávila dva  nádherné natáčecí dny na Křivoklátě.  Marie je v kontextu dnešní doby poměrně odvážná dívka vzhledem  k faktu, že se zamiluje do vdovce, otce  pěti dětí - a jedno z nich je právě Andrejka. Ale coby představitelka Marie jsem  si jen užívala - krásné šaty, dlouhatánské vlasy, jízda na koni a v textu byla  obdivována... Prostě sen. Natáčecí den  končil v pět odpoledne, a když jsem  o hodinu později doma čelila otázkám  "Co bude k jídlu maminko?" a "Proč už  je na obloze měsíc?" a "Jakou barvu má  housenka běláska, taky bílou?", ještě  jsem si v duchu plula po hradbách na  Křivoklátě.

 

K práci herečky jste si před dvěma lety  přibrala i charitu. Jak se jmenuje váš  nadační fond?

Jednoduše Nadační fond Zdeňky Žádníkové. Nenazvala jsem ho tak pro  svou větší slávu, ale proto, že nadačních fondů je hodně a připadá mi fér  nevymýšlet žádná další jména zvířátek  nebo kytiček, ale dát do názvu konkrétní jméno. Aby se hned vědělo, kdo  je za fond zodpovědný. Je to v podstatě  mé regulérní druhé zaměstnání. Večer  uspím holčičky a sednu si k počítači. 

 

Proč jste ho založila?

Začalo to tím, že výtvarník Libor Škrlík našim holčičkám vymaloval pokojíček. A vzápětí nás napadlo pokusit  se takhle hezky vymalovat nemocnici.  Zkusili jsme to na dětském oddělení  v Chrudimi - a s velkým úspěchem.  Zjištění, že jsou na světě lidé, kteří  jsou ochotni poskytnout finanční dary,  nás dovedlo k založení fondu, protože když věnujete peníze na charitu,  můžete si je zároveň odečíst z daní.  Tak proč to těm našim osvíceným  sponzorům neumožnit?

 

Kontakt

Zdeňka Žádníková
V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat. Položky označené * prosím vyplňte. Děkuji
Zadejte prosím své jméno!
Zadejte prosím svůj e-mail!
Zadejte svůj telefon
Napište svou zprávu!

Sociální sítě

Odkazy

Vyhledávání


Deprecated: htmlspecialchars(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/html/zadnikova.cz/public_html/modules/mod_search/mod_search.php on line 44