Žena s nálepkou "BIO"

 

S manželem žijí spokojený a monogamní život, čímž prý jsou pro tisk nezajímaví. Nám ale naopak připadají velmi inspirativní.

Kdy se miminko narodí?

V červnu.

To bude pěkný hic...

Bude teplíčko a moc se na to těším. Andrejka se mi narodila na konci srpna, v listopadu už byla ve čtyři hodiny tma, a to byla depka. Já ráno ještě neměla vyčištěný zuby, na sobě noční košili a už zase byla tma. Když bylo konečně denní světlo, tak jsem se snažila spát. Byla to taková polární noc. Takže teď se těším, že to nejostřejší období, co se týká spánkových deficitů, budu mít v létě, kdy jsou dny nejdelší.

Už víte, jestli se vám narodí chlapeček, nebo holčička?

Ne, i když jsem musela jít na odběr plodové vody.
Ten se dělá v konkrétním týdnu těhotenství, takže jsem trochu zkomplikovala natáčení "Rodinných pout" i představení v divadle. Marta Issová za mě rychle přezkoušela Kateřinu Ivanovnu a v produkci vyčarovali náhradní termíny. Musím říct, že všichni se chovali ohromně! Potom jsem měla 10 dní volno, což se mi už dlouho nestalo. Čtvrtý den už jsem byla úplně běsná, protože můj muž mě nenechal ani zavázat si tkaničky. Film "Postřižiny" je proti tomu hadr - nesměla jsem vůbec nic! Toužila jsem alespoň vynést koš s odpadky.

 

Nemáte obavy, jak vaše prvorozená dcera sourozence přijme?

V pohodě, už to trénujeme. Při ní jsem studovala porod a vývojová stadia kojenců, teď je na pořadu dne sourozenecká rivalita. Z knížek už vím, že Andrejka musí dostat od miminka hodně dárků a návštěvy dostanou za úkol tu první pozornost věnovat právě jí. Ale neočekávám žádné drama. Kvůli nástupu do školky jsem četla kde co, ale ona? Byla tak nadšená z ostatních dětí, že se jí vůbec nechtělo domů.

Jak reaguje na vaše rostoucí bříško?

Nedávno mi řekla: "Teda mami, ty máš tlustý břicho jako Trautenberk." Upozornila jsem ji, že bude ještě větší a ona na to: "Ty jsi chudinka moje malinká!" Maže mi břicho olejíčkem. Ráno vždycky přijde, dá bříšku pusu a říká: "Ahoj, doblý ráno, miminko. My se těšíme, až se nám v létě vyklubeš."

Uvažovala jste o alternativním porodu?

Ne, to jsem si vyřešila, když jsem čekala Andrejku. Zvolila jsem Motol, kde se o mě stará stejný pan doktor Chmel. V mezičase povýšil na primáře, jsme v dobrých rukou. U nás ale rodí hlavně Žádník (...smích...). Já tam jdu jen jako doplněk. O mně beze mě, všechno emotivní prožívání je na manželovi. Musím ho pochválit, stará se o mě moc hezky.

 

 

{mospagebreak } 

Jíte víc?

Rozhodně.

Na co máte teď chuť?

Tak o tom se vůbec nebudeme bavit (...smích...)!  Můžu se utlouct po šlehačce, po tý pravý.

Nakoupila jste si těhotenské oblečení nebo jste to své posunula v pase výš či níž?

Manžel říká, že musí být krásný žít obklopený ženami, ale logicky by chtěl kluka. Koupila jsem si kalhoty, jinak všechno posunu. Třeba tuhle sukni jsem si dala nad břicho a je to.

Až budete ke konci těhotenství doma, začnete třeba s ručními pracemi?

 

Pravděpodobně budu zakládat zahradu, ale vy asi myslíte jehlice, pletení a tak... tak to ne. Vidle a rejč, to jo!

Budete své děťátko nosit v šátku uvázaném kolem těla?

Asi ne, můj muž s tím příliš nesouhlasí.
Ale už mám malou krosničku na záda, až mimčo povyroste.

Pořád cvičíte?

Mám normální těhotenský trénink. A cvičím gravidjógu, která je dobrá na záda. Jen jsem teď musela zvolnit, všechno mě rozbolelo. Hned, jak porodím, začnu postupně trénovat. Po prvním porodu jsem se cvičit bála, teď už vím, že zbytečně.

 

Kdy chodíte cvičit?

Ve všední dny ráno, večer tam totiž chodí hodně lidí.

Co plánujete v nejbližším období?

Stěhujeme se do nového domečku u Dobříše. Končíme s kočováním! Pevně doufám, že to bude naše poslední stěhování.

Letošní Velikonoce tedy budete trávit v novém. Co pro vás vlastně znamenají?

Je to příležitost všech mých mužských přátel beztrestně mě seřezat a ještě za to něco chtít. Připravím jim občerstvení a Andrejka ozdobí vajíčka - to znamená sebe a přilehlé okolí. Jako křesťanské svátky Velikonoce necítím, i když jsem křtěná, jsem bohužel pleva. Spíš věřím v člověka, v cíl, který si stanoví. A pak udělá maximum pro jeho splnění. To je také svým způsobem víra. Trochu mě mrzí, že to Andrejce nevysvětlím v tom správném pojmosloví, ale myslím, že teď by to asi ještě nepochopila.

 

Jakou technikou zdobíte vajíčka?

Přírodní, jako žena s nálepkou "bio" si nic jiného dovolit nemůžu (...smích...). Zjistila jsem, že když stojím ve frontě, tak mi lidé nenápadně kontrolují obsah košíku, jestli se držím toho, co hlásám. Každej má nějakou škatulku a já jsem v té "biostrava".

Jak taková kontrola probíhá?

Včera jsem byla nakupovat v obchoďáku. Můj muž mě poprosil, ať už mu koupím nějakou dobrou uzeninu, tak jsem stála ve frontě u těch strašnejch salámů a ti lidé na mě koukali tak divně, že jsem to nevydržela a odešla jsem. Manželovi jsem říkala, že s tím vnitřně nesouhlasím a při nakupování je to na mně vidět, tak ať si salám radši koupí sám.

Koledníkům také chystáte pochoutky z biopotravin?

Něco málo tam propašuju a nikdo si zatím nestěžoval. Ale rozhodně jim nenalívám alkohol, to nesnáším. Nepustím opilého koledníka přes práh. Nemám problém s dětmi, které neznám, ale měly by umět nějakou koledu nebo básničku. Mám schované svetříčky, které pletla moje maminka a nosila je Andrejka. Ne, že mě někdo řízne přes zadek a nastaví ruku.

Pečete beránka?

Ne. Dělám mňaminy z vajíček, to má můj muž rád.

 

Vraťme se k vašemu porodu. Jak se bude všechno řešit v "Rodinných poutech"?

Od srpna jen předstírám, že jsem těhotná, ale v říjnu jsem zjistila, že jsem doopravdy těhotná. Mám tedy slušný dvouměsíční náskok. V dubnu natočíme porod, který se bude vysílat v červnu, kdy budu mít ten svůj opravdový.
Možná se na něj budu dívat v televizi v porodnici.

A potom? Vy už tedy budete mít seriálové dítě, ale ve skutečnosti ještě ne...

Řeknu vám to takhle: Jessica Parker točila seriál "Sex ve městě" těhotná a nikdo to nepoznal. Natáčeli s ní polodetaily, polocelky a záběry obličeje. Takže to bude hodně podobné.

Kdy se chcete vrátit do divadla?

V repertoáru Divadla v Dejvicích jsem do června, tedy do porodu. V představení "Kouzelná flétna" máme jeden těhotenský kostým, který si s kolegyněmi střídáme. A vrátit se tam chci v září.

 

Kdo bude hlídat miminko?

Bude to stejné jako s Andrejkou, hlídat bude manžel. Není to tak hrozné, v šest večer odejdu z domova a vrátím se o půlnoci. Můj návrat do divadla bude záviset hlavně na tom, jestli miminko bude přijímat mléko i z láhve. Dcera s tím neměla problémy, to bylo v pohodě. Kdyby se ale miminku náhodou nechtělo, budeme to muset řešit jinak. Říká se tomu mateřská dovolená.

 

Autor: TEREZA NETOLICKÁ (13. 3. 2006)

Kontakt

Zdeňka Žádníková
V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat. Položky označené * prosím vyplňte. Děkuji
Zadejte prosím své jméno!
Zadejte prosím svůj e-mail!
Zadejte svůj telefon
Napište svou zprávu!

Sociální sítě

Odkazy

Vyhledávání


Deprecated: htmlspecialchars(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /home/html/zadnikova.cz/public_html/modules/mod_search/mod_search.php on line 44