SYRINX
komorní flétnový soubor

Syrinx vznikl v roce 1993 s úmyslem rozdávat radost z hudby a propagovat soudobou českou hudební tvorbu v České republice i v zahraničí. Soubor interpretuje unikátní skladby, které byly výhradně pro něj napsány našimi vynikajícími hudebními skladateli – Otmarem Máchou, Zdeňkem Lukášem, Pavlem Blatným, Jiřím Borkovcem, Emilem Hradeckým atd.

Syrinx

Syrinx vystupoval na festivalech v Belgii, Jihoafrické republice, Maďarsku a mnoha městech
České republiky. Pravidelně hraje na benefičních koncertech pro dárce krve nebo obnovu kulturních památek. V repertoáru komorního souboru jsou skladby od renesance až po současnou hudební tvorbu.

V roce 2003 slavil „Syrinx“ 10. výročí založení studiem mnoha nových partitur, k nimž patří i skladba profesora Akademie múzických umění PhDr. Jaroslava Smolky. V roce 2004 se soubor věnoval prezentaci děl českých autorů, protože se připojil k oslavám Roku české hudby 2004. K nejvýznamnější koncertní události roku 2005 patřilo vystoupení na festivalu Česko – slovenské amatérské umělecké tvorby v Lánech v rámci Měsíce česko-slovenské kulturní vzájemnosti. Koncertu se zúčastnil prezident České republiky s paní Livií Klausovou. Rok 2005 byl naplněn studiem partitur J.S. Bacha, které byly prezentovány na Festivalu neprofesionálního umění v Humpolci, Třebíči a v Praze.Rok 2006 byl věnován studiu partitur W. A. Mozarta a přípravě na prezentaci České republiky v maďarském městě Balatonalmádi, kde se konal mezinárodní festival neprofesionálních komorních těles „Spolu v Evropě“.

Obsazení

Flétny:
Jana Bílková
Debora Hudcová
Helena Kolomá
Sandra Malá
Marie Špalová
Zdeňka Žádníková Volencová

1 2 3

Umělecká vedoucí
MgA. Magdalena Tůmová
laureátka Pražského jara

Kontakt
www.bilkovatumova.euweb.cz
www.zadnikova.cz

Těšíme se na vás!